Bölümler

Uçak
Mühendisliği

Bölüm Websayfası

Meteoroloji
Mühendisliği

Bölüm Websayfası

Uzay
Mühendisliği

Bölüm Websayfası

 

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi yeni nesil havacılık liderlerine ilham vermeyi ve insansız hava ve uzay araçlarından ticari uçaklara, meteorolojiden kozmolojiye kadar engin konuları içeren eğitim ve araştırmalarla geleceği şekillendirmeyi hedefler.

Fakültemiz Uçak Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisliği ve Uzay Mühendisliği Lisans Programlarımız ABET (EAC) tarafından akredite edilmiştir.

 

abetresim

 

Fakültemiz Lisans Programları ayrıca Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından da akredite edilmiştir.


yokak_logo_tr

Uzay Mühendisliği Bölümü öğretim üyemiz Prof. Dr. Melike Nikbay ve öğrencileri Enes Çakmak ile Şıhmehmet Yıldız’ın da aralarında bulunduğu uluslararası bir ekibin yazdığı makale, 25 Mayıs 2023 tarihinde, Londra’da düzenlenen NATO STO AVT 51. Paneli İş Toplantılarında “En İyi Makale” ödülüne layık görüldü.

İTÜ AeroMDO Laboratuvarı’nda çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Melike Nikbay ile doktora öğrencileri Enes Çakmak ve Şıhmehmet Yıldız’ın eş yazar olarak dahil oldukları uluslararası ekibin makalesi önemli bir ödül kazandı.

NATO STO AVT-331 ve AVT-354 çalışmaları kapsamında hazırlanan, ABD Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı, Dayton Üniversitesi ve İTÜ AeroMDO Laboratuvarı’ndan ortak bir ekip tarafından yazılan araştırma makalesi, “Comparison of Multi-Fidelity Optimization Methods using an Aero-Structural Benchmark Problem” başlığını taşıyor.

Araştırma makalesi, 25 Mayıs 2023 tarihinde Londra’da düzenlenen NATO Bilim ve Teknoloji Organizasyonu (STO) Uygulamalı Araç Teknolojileri (AVT) 51. Paneli İş Toplantılarında “En İyi Makale” ödülüne değer görüldü.

Ödül alan makaleye diğer AVT-354 çalıştayı makaleleri ile birlikte ulaşmak için tıklayınız.

Öğretim üyemizi ve öğrencilerini tebrik ediyor, başarılarının sürmesini diliyoruz.


nato-en-iyi-makale-melike-nikbay


nato-en-iyi-makale-sertifika-1nato-en-iyi-makale-sertifika-2
nato-en-iyi-makale-sertifika-3nato-sto-en-iyi-makale-2023-kapak